Standardside

Startnr Klassenavn   Navn Hest Ekvipage Klub Starttid Længde 1. loop Indtid 1. vet Ridetid 1. loop Hastighed 1. loop Udtid 2. lopp Længde 2. loop Indtid 2. vet Ridetid 2. loop Hastighed 2. loop Udtid 3. loop Længde 3. loop Indtid 3. vet Ridetid 3. loop Hastighed 3. loop Udtid 4 loop Længde 4. loop Måltid Ridetid 4. loop Hastighed 4, loop Samlet km Samlet ridetid Samlet hastighed   Resultat
102 CEI2* 120 km   Kaspara Grude SR Noah box NOR 08:00:00 38.00 10:55:17 02:55:17 13.01 11:35:17 38.00 14:31:32 02:56:15 12.94 15:11:32 27.00 17:09:42 01:58:10 13.71 17:59:42 18.00 19:17:11 01:17:29 13.94 121.00 09:07:11 13.27   1
106 CEI2* 120 km   Inge-Merete Larsen Zameel ox   DEN 08:00:00 38.00 10:56:13 02:56:13 12.94 11:36:13 38.00 14:31:23 02:55:10 13.02 15:11:23 27.00 17:09:51 01:58:28 13.67 17:59:51 18.00 19:26:47 01:26:56 12.42 121.00 09:16:47 13.04   2
104 CEI2* 120 km   Lisa Jörnehag Blyte box SWE 08:00:00 38.00 11:24:08 03:24:08 11.17 12:04:08 38.00 15:30:29 03:26:21 11.05 16:10:29 27.00 17:54:19 01:43:50 15.60 18:44:19 18.00 19:56:51 01:12:32 14.89 121.00 09:46:51 12.37   3
105 CEI2* 120 km   Charlotte Kromann-Rasmussen Ganti (box) DEN 08:00:00 38.00 10:36:15 02:36:15 14.59 lame VET1                                     gait 1,VET
101 CEI2* 120 km   Yvonne Ekelund Baron Grey Start box SWE 08:00:00 38.00 11:24:50 03:24:50 11.13 lame VET1                                     gait VET1
103 CEI2* 120 km   Natalie Aas Hovland Hvalstads Vilje box+camp NOR 08:00:00 38.00 10:54:11 02:54:11 13.09 11:34:11 38.00 14:31:32 02:57:21 12.86 15:11:32 27.00 17:10:38 01:59:06 13.60 halt vet 3                 gait VET3
107 CEI2* 120 km   Nadia Liljedahl Egezentric box SWE 08:00:00 38.00 11:59:47 03:59:47 9.51 Retired VET 1                                     Retired VET1
                                                               
              Starttid Længde 1. loop Indtid 1. vet Ridetid 1. loop Hastighed 1. loop Udtid 2. lopp Længde 2. loop Indtid 2. vet Ridetid 2. loop Hastighed 2. loop Udtid 3. loop Længde 3. loop Måltid Ridetid 3. loop Hastighed 3. loop           Samlet km Samlet ridetid Samlet hastighed   Resultat
201 CEI1* 80 km   Stine Aasdokken Quiero box NOR 10:00:00 38.00 12:53:35 02:53:35 13.13 13:33:35 25.00 15:24:44 01:51:09 13.50 16:04:44 18.00 17:12:38 01:07:54 15.91           81.00 05:52:38 13.78   1
206 CEI1* 81 km   Tonje Danielson Matrakillo box NOR 10:00:00 38.00 12:53:56 02:53:56 13.11 13:33:56 25.00 15:25:10 01:51:14 13.49 16:05:10 18.00 17:16:47 01:11:37 15.08           81.00 05:56:47 13.62   2
203 CEI1* 80 km   Timmy Compier Enzo Exlusive   SWE 10:00:00 38.00 13:10:57 03:10:57 11.94 13:50:57 25.00 15:49:46 01:58:49 12.62 16:29:46 18.00 17:50:09 01:20:23 13.44           81.00 06:30:09 12.46   3   BC
202 CEI1* 80 km   Ebba Boberg Ameer Attraction   SWE 10:00:00 38.00 13:11:03 03:11:03 11.93 13:51:03 25.00 15:49:53 01:58:50 12.62 16:29:53 18.00 17:50:12 01:20:19 13.45           81.00 06:30:12 12.46   4
204 CEI1* 81 km   Helen Munksø Shams Lucky ox   DEN 10:00:00 38.00 13:21:14 03:21:14 11.33 14:01:14 25.00 16:17:01 02:15:47 11.05 16:57:01 18.00 18:34:45 01:37:44 11.05           81.00 07:14:45 11.18   5
205 CEI1* 81 km   Eva Oskarsson Ghazih   SWE Lame 0 km .                                               gait 0 km
                                                               
              Starttid Længde 1. loop Indtid 1. vet Ridetid 1. loop Hastighed 1. loop Udtid 2. lopp Længde 2. loop Indtid 2. vet Ridetid 2. loop Hastighed 2. loop Udtid 3. loop Længde 3. loop Måltid Ridetid 3. loop Hastighed 3. loop           Samlet km Samlet ridetid Samlet hastighed   Resultat
302 MA 81 km   Jeanet Maud Jensen EL AMIR OX ERD   10:00:00 38.00 12:51:30 02:51:30 13.29 13:31:30 25.00 15:22:57 01:51:27 13.46 16:02:57 18.00 17:09:07 01:06:10 16.32           81.00 05:49:07 13.92   1
301 MA 81 km   Jane Anika Mammen Andersen ELARS OX MLR   10:00:00 38.00 12:57:15 02:57:15 12.86 13:37:15 25.00 15:26:25 01:49:10 13.74 16:06:25 18.00 17:11:04 01:04:39 16.71           81.00 05:51:04 13.84   2
304 MA 81 km   Jessica Holmberg Queen of Gothica S   10:00:00 38.00 13:10:45 03:10:45 11.95 13:50:45 25.00 15:49:18 01:58:33 12.65 16:29:18 18.00 17:46:04 01:16:46 14.07           81.00 06:26:04 12.59   Godkendt
303 MA 81 km   Ebba Bota Trostan fra Gudenådalen S   10:00:00 38.00 13:25:54 03:25:54 11.07 14:05:54 25.00 16:45:36 02:39:42 9.39 17:25:36 18.00 19:22:09 01:56:33 9.27           81.00 08:02:09 10.08   Godkendt
305 MA 81 km   Sofie Niemi Kasai ibn Ffatal S   10:00:00 38.00 13:43:38 03:43:38 10.20 14:23:38 25.00 16:49:54 02:26:16 10.26 17:29:54 18.00 19:22:14 01:52:20 9.61           81.00 08:02:14 10.08   Godkendt
              Starttid Længde 1. loop Indtid 1. vet Ridetid 1. loop Hastighed 1. loop Udtid 2. lopp Længde 2. loop Måltid Ridetid 2. loop Hastighed 2. loop                     Samlet km Samlet ridetid Samlet hastighed   Resultat
404 LA 52 km   Dorthe Egeland BALTAZAR SPR   10:30:00 27.00 12:36:46 02:06:46 12.78 13:16:46 25.00 14:57:10 01:40:24 14.94                     52.00 03:47:10 13.73   1
412 LA 52 km   Liz Forss Easaias S   10:30:00 27.00 12:38:00 02:08:00 12.66 13:18:00 25.00 15:00:23 01:42:23 14.65                     52.00 03:50:23 13.54   2
413 LA 52 km   Mia Lundberg Smokey S   10:30:00 27.00 12:43:38 02:13:38 12.12 13:23:38 25.00 15:18:03 01:54:25 13.11                     52.00 04:08:03 12.58   3
411 LA 52 km   Görel Sigurdson EssENEss S   10:30:00 27.00 12:43:45 02:13:45 12.11 13:23:45 25.00 15:18:39 01:54:54 13.05                     52.00 04:08:39 12.55   Godkendt
403 LA 52 km   Inger Pitter Bertelsen HH ZAMIRA AZALE OX SRV   10:30:00 27.00 12:49:29 02:19:29 11.61 13:29:29 25.00 15:32:29 02:03:00 12.20                     52.00 04:22:29 11.89   Godkendt
405 LA 52 km   Anita Skov Laustsen AL WADI ESTOPA OF TAS OX NORD   10:30:00 27.00 12:49:33 02:19:33 11.61 13:29:33 25.00 15:32:53 02:03:20 12.16                     52.00 04:22:53 11.87   Godkendt
409 LA 52 km   Rikke kloster Emira Azizah ARK   10:30:00 27.00 13:02:33 02:32:33 10.62 13:42:33 25.00 16:03:19 02:20:46 10.66                     52.00 04:53:19 10.64   Godkendt
401 LA 52 km   Sabina Kjær Christensen Errgo ox RIR   10:30:00 27.00 13:02:11 02:32:11 10.65 13:42:11 25.00 16:03:26 02:21:15 10.62                     52.00 04:53:26 10.63   Godkendt
407 LA 52 km   Amanda Kristine Dietrich JOLANDA TEAM   10:30:00 27.00 13:11:47 02:41:47 10.01 13:51:47 25.00 16:27:07 02:35:20 9.66                              
408 LA 52 km   Silas Pockendahl Christensen JAMEELA SAFFANAH OX ERD   10:30:00 27.00 13:13:50 02:43:50 9.89 13:53:50 25.00 15:49:51 01:56:01 halt                              
410 LA 52 km   Ulrika Lönnquist Monsieeur de Mai S   10:30:00 27.00 12:40:07 02:10:07 12.45 halt 1. VET                             27.00 02:10:07 12.45   G
              Starttid Længde 1. loop Indtid 1. vet Ridetid 1. loop Hastighed 1. loop Udtid 2. lopp Længde 2. loop Måltid Ridetid 2. loop Hastighed 2. loop                     Samlet km Samlet ridetid Samlet hastighed   Resultat
501 LB 42 km   Grethe Carstensen PEDRO DE LA ROSA SPR   11:00:00 27.00 13:11:38 02:11:38 12.31 13:51:38 15.00 15:54:18 02:02:40 7.34                     42.00 04:14:18 9.91    
502 LB 42 km   Helle Carstensen Hansen ZIDAN OX SPR   11:00:00 27.00 13:11:26 02:11:26 12.33 13:51:26 15.00 15:54:31 02:03:05 7.31                     42.00 04:14:31 9.90    
504 LB 42 km   Camilla Grandahl Frederiksen DD FLETCHER SBGR   11:00:00 27.00 13:45:35 02:45:35 9.78 14:25:35 15.00 16:08:12 01:42:37 8.77                     42.00 04:28:12 9.40    
503 LB 42 km   Lisa Engel Belhage ADYGHEYA OZAL SPR   11:00:00 27.00 13:42:20 02:42:20 9.98 14:22:20 15.00 16:08:13 01:45:53 8.50                     42.00 04:28:13 9.40    
505 LB 42 km   Merete Anastasia Schrøder HEAVENS AL SHARIF OX KTR   11:00:00 27.00 13:51:06 02:51:06 9.47 14:31:06 15.00 16:27:46 01:56:40 7.71                     42.00 04:47:46 8.76    
506 LB 42 km   Heidi Rasmussen ZAID OX HJOR   11:00:00 27.00 13:51:46 02:51:46 9.43 14:31:46 15.00 16:27:51 01:56:05 7.75                     42.00 04:47:51      
                                                               
Holdkonkurrencen:                                                              
Hold 1:  De seje tøser           Ridetid1 Ridetid2   Placering                                          
1     Sabina Kjær Christensen Errgo ox RIR LA 02:32:11 02:21:15 4:53:26 2                                          
2     Rikke kloster Emira Azizah ARK LA 02:32:33 02:20:46 4:53:19 2                                          
3     Camilla Grandahl Frederiksen DD FLETCHER SBGR LB 02:45:35 01:42:37 4:28:12 2                                          
                  14:14:57                                            
Hold 2:  Time Bandits                                                            
1     Dorthe Egeland BALTAZAR SPR LA 02:06:46 01:40:24 3:47:10 3                                          
2     Lisa Engel Belhage ADYGHEYA OZAL SPR LB 02:42:20 01:45:53 4:28:13 3                                          
3     Merete Anastasia Schrøder HEAVENS AL SHARIF OX KTR LB 02:51:06 01:56:40 4:47:46 3                                          
4     Heidi Rasmussen ZAID OX HJOR LB 02:51:46 01:56:05   3                                          
Hold 3:   Svenskerne               13:03:09                                            
1     Ulrika Lönnquist Monsieeur de Mai S   halt                                                
2     Görel Sigurdson EssENEss S LA 02:13:45 01:54:54 4:08:39 1                                          
3     Liz Forss Easaias S LA 02:08 01:42:23 3:50:23 1                                          
4     Mia Lundberg Smokey S LA 02:13:38 01:54:25 4:08:03 1                                          
                  12:07:05                                            
                                                               
                                                               
Klasse: 27 km             Starttid Længde 1. loop Måltid Ridetid 1. loop Hastighed 1. loop Min. Ridetid (12 km/t) Max ridetid (7 km/t)                                   Resultat
                        02:15:00 03:51:26                                    
1 LC 27 km   Winnie Gerhøj FIGO   ERD 11:20:00 27.00 14:38:00 03:18:00 8.18 13:35:00 15:11:26                                    
2 LC 27 km   Britta Krag Andersson HEDEGÅRDENS PETER PAN   RKV 11:25:00 27.00 15:19:00 03:54:00 0.97 13:40:00 15:16:26                                    
3 LC 27 km   Vibeke Enevoldsen WINNING PRINCESS   TEAM 11:25:00 27.00 15:15:00 03:50:00 7.04 13:40:00 15:16:26                                    
4 LC 27 km   Ida  Marie Jespersen STRØGÅRDENS HOLLY   BAR 11:30:00 27.00 14:27:00 02:57:00 9.15 13:45:00 15:21:26                                    
5 LC 27 km   Anna Louise Jespersen SILVER   BAR 11:30:00 27.00 14:27:59 02:57:59 9.10 13:45:00 15:21:26                                    
                                                               
7 LC 27 km   Jane Boel Larsen ELLEVANGS VICKI   RIR 11:40:00 27.00 14:59:00 03:19:00 8.14 13:55:00 15:31:26                                    
8 LC 27 km   Inge Broms Shah Cazar ox   RIR 11:40:00 27.00 14:38:50 02:58:50 9.06 13:55:00 15:31:26                                    
9 LC 27 km   Jessie Soelberg ØSTMARK'S MAC CLAUD   DHR 11:40:00 27.00 14:58:41 03:18:41 8.15 13:55:00 15:31:26                                    
10 LC 27 km   Gitte Slott mortensen NADI   MBRK 11:45:00 27.00 15:42:00 03:57:00 6.84 14:00:00 15:36:26                                    
11 LC 27 km   Lone Christensen RAS ANDEKÆR   MBRK 11:45:00 27.00 15:36:00 03:51:00 7.01 14:00:00 15:36:26                                    
12 LC 27 km   Pernille Prip BAGGEGÅRDENS FREIFRAU   MBRK 11:45:00 27.00 15:37:00 03:52:00 6.98 14:00:00 15:36:26                                    
                                                               
14 LC 27 km   Line Mathisen SAFEEER EL GAMAL OX   ARK 11:50:00 27.00 15:17:03 03:27:03 7.82 14:05:00 15:41:26                                    
15 LC 27 km   Majken Holten MOSELY'S SILAS   MMR 11:55:00 27.00 15:09:11 03:14:11 8.34 14:10:00 15:46:26                                    
16 LC 27 km   Mette Schønberg STALD KÖNIGS ENVY ME   MMR 11:55:00 27.00 15:09:10 03:14:10 8.34 14:10:00 15:46:26                                    
17 LC 27 km   Diana Marie Kofoed LØGTHOLT´S OPAJA   RSR4 12:00:00 27.00 15:25:25 03:25:25 7.89 14:15:00 15:51:26                                    
18 LC 27 km   Helene Havmøller MILANCIO S   SYR 12:05:00 27.00 15:26:00 03:21:00 8.06 14:20:00 15:56:26                                    
                                                               
20 LC 27 km   Rikke Saron ISRAEL   MBRK 12:10:00 27.00 14:42:23 02:32:23 10.63 14:25:00 16:01:26                                    
21 LC 27 km   Anne Larsen AMAZING STAR   MBRK 12:10:00 27.00 14:42:26 02:32:26 10.63 14:25:00 16:01:26                                    
22 LC 27 km   Johanna Winther Boserup VICTORIA   NSR 12:20:00 27.00 15:17:04 02:57:04 9.15 14:35:00 16:11:26                                    
23 LC 27 km   Camilla Rosenø Kjeldsen THEA   NSR 12:20:00 27.00 15:17:05 02:57:05 9.15 14:35:00 16:11:26                                    
24 LC 27 km   Ditte Månsson KOMET   FUKR 12:25:00 27.00 15:30:00 03:05:00 8.76 14:40:00 16:16:26                                    
25 LC 27 km   Lonni Bache AKISHOT LILDHOLDT   ISR 12:25:00 27.00 15:30:21 03:05:21 8.74 14:40:00 16:16:26                                    
26 LC 27 km   Maria Juul Rasmussen MOREMONEY MAGNETO   ISR 12:25:00 27.00 15:30:15 03:05:15 8.74 14:40:00 16:16:26                                    
27 LC 27 km   Sisse Julie Kampmann Bruun TINNA STÓRADAL   SKØR 12:30:00 27.00 15:30:00 03:00:00 9.00 14:45:00 16:21:26                                    
28 LC 27 km   Sofie Bredgaard MAX   KAR 12:35:00 27.00 15:26:03 02:51:03 9.47 14:50:00 16:26:26                                    
29 LC 27 km   Heidi Møller MØLLEGAARDENS CASMIR   SSR 12:40:00 27.00 15:22:00 02:42:00 10.00 14:55:00 16:31:26                                    
30 LC 27 km   Ann-Rikka Mia Søgaard CHICO DOT DK   MBRK 12:40:00 27.00 15:22:00 02:42:00 10.00 14:55:00 16:31:26                                    
31 LC 27 km   Heidi Fredsted Jessen WW BIJOU OX   BRK 12:45:00 27.00 15:36:55 02:51:55 9.42 15:00:00 16:36:26                                    
32 LC 27 km   Amalie Fredsted Jessen Gammelgangs Garp   BRK 12:45:00 27.00 15:36:48 02:51:48 9.43 15:00:00 16:36:26                                    
                                                               
                                                               
                                                               
Klasse : 15 km             Starttid Længde 1. loop Måltid Ridetid 1. loop Hastighed 1. loop Min. Ridetid (12 km/t) Max ridetid (5 km/t)                                    
                        00:00:00 00:00:00                                    
                                                               
51 LC15 km   Elisabeth Sørensen SIENNA OX   SØK 13:03:00 15.00 15:25:57 02:22:57 6.30 15:18:00 16:54:26                                    
52 LC15 km   William Pallesgaard Asmussen BOXIE   KTR 13:12:00 15.00 15:54:04 02:42:04 5.55 15:27:00 17:03:26                                    
53 LC15 km   Mie Stuhr-Petersen LOTUS   HGS 13:00:00 15.00 14:59:49 01:59:49 7.51 15:15:00 16:51:26                                    
54 LC15 km   Sofie Stuhr Andersen KENTUCKY HØJGÅRD   EDAL 13:10:00 15.00 14:59:14 01:49:14 8.24 15:25:00 17:01:26                                    
55 LC15 km   Mette Ebel HØJSTEDS NINETTE   KRK 13:15:00 15.00 15:13:01 01:58:01 7.63 15:30:00 17:06:26                                    
56 LC15 km   Kirsten Heinrichs CHIPPENDALE   KRK 13:15:00 15.00 15:26:44 02:11:44 6.83 15:30:00 17:06:26                                    
57 LC15 km   LIsbeth Arredondo BALOO   HJOR 13:20:00 15.00 15:57:38 02:37:38 5.71 15:35:00 17:11:26                                    
58 LC15 km   Christina Svensen NISHA AF FRØSANGGÅRD   HJOR 13:20:00 15.00 15:57:40 02:37:40 5.71 15:35:00 17:11:26                                    
66 LC15 km   Karin Bræmer Hoffmann CATINKA DAMGÅRD   HJOR 13:20:00 15.00 15:57:39 02:37:39 5.71 15:35:00 17:11:26                                    
59 LC15 km   Maria Nerving Jensen ENGGAARDENS LA TEA   HKR 13:25:00 15.00 15:01:37 01:36:37 9.32 15:40:00 17:16:26                                    
60 LC15 km   Julie Elmelund Skovdrup Sørensen DANBARS LEGACY DK   MSR 13:25:00 15.00 16:18:00 02:53:00 5.20 15:40:00 17:16:26                                    
                                                               
                                                               
65 LC15 km   Klaus Skytte CHILI - Z (RAMONA)   HKR 13:30:00 15.00   udgået                                          
63 LC15 km   Nynne Blak Christensen LUNDEMARKSGÅRDS COPYRIGHT   VOSK 13:32:00 15.00 15:36:00 02:04:00 7.26 15:47:00 17:23:26                                    
64 LC15 km   Tine Sabrina Dandanel Nielsen HIGH-LINE DANDANEL   RKVS 13:35:00 15.00 15:42:42 02:07:42 7.05 15:50:00 17:26:26                                    
67 LC15 km   Rikke Christiansen ROMEO´S CELINE   MBRK 13:35:00 15.00 15:43:10 02:08:10 7.02 15:50:00 17:26:26                                    
68 LC15 km   Martina Andersen Klaki fra Mølhøjgård   HJOR 13:45:00 15.00 15:42:24 01:57:24 7.67 16:00:00 17:36:26                                    
69 LC15 km   Charlotte Lange Valur fra Vakurstødum   HJOR 13:45:00 15.00 15:42:00 01:57:00 7.69 16:00:00 17:36:26