pr. den 30 juni 2017

Startliste

Startnr Klassenavn   Navn Hest Ekvipage Klub Starttid
101 CEI2* 120 km   Yvonne Ekelund Baron Grey Start box SWE 08:00:00
102 CEI2* 120 km   Kaspara Grude SR Noah box NOR 08:00:00
103 CEI2* 120 km   Natalie Aas Hovland Hvalstads Vilje box+camp NOR 08:00:00
104 CEI2* 120 km   Lisa Jörnehag Blyte box SWE 08:00:00
105 CEI2* 120 km   Charlotte Kromann-Rasmussen Ganti (box) DEN 08:00:00
106 CEI2* 120 km   Inge-Merete Larsen Zameel ox   DEN 08:00:00
107 CEI2* 120 km   Nadia Liljedahl Egezentric box SWE 08:00:00
108 CEI2* 120 km   Ryszard Zielinski Myrna withdrawn POL 08:00:00
               
               
               
               
               
               
              Starttid
201 CEI1* 80 km   Stine Aasdokken Quiero box NOR 10:00:00
202 CEI1* 80 km   Ebba Boberg Ameer Attraction   SWE 10:00:00
203 CEI1* 80 km   Timmy Compier Enzo Exlusive   SWE 10:00:00
204 CEI1* 81 km   Helen Munksø Shams Lucky ox   DEN 10:00:00
205 CEI1* 81 km   Eva Oskarsson Ghazih   SWE 10:00:00
206 CEI1* 81 km   Tonje Danielson Matrakillo box NOR 10:00:00
               
               
               
               
               
               
               
               
              Starttid
301 MA 81 km   Jane Anika Mammen Andersen ELARS OX MLR   10:00:00
302 MA 81 km   Jeanet Maud Jensen EL AMIR OX ERD   10:00:00
303 MA 81 km   Ebba Bota Trostan fra Gudenådalen S   10:00:00
304 MA 81 km   Jessica Holmberg Queen of Gothica S   10:00:00
305 MA 81 km   Sofie Niemi Kasai ibn Ffatal S   10:00:00
               
              Starttid
401 LA 52 km   Sabina Kjær Christensen Errgo ox RIR   10:30:00
402 LA 52 km   Simone  Channe Elene  Ørum AL FAHESH  OX HAS   10:30:00
403 LA 52 km   Inger Pitter Bertelsen HH ZAMIRA AZALE OX SRV   10:30:00
404 LA 52 km   Dorthe Egeland BALTAZAR SPR   10:30:00
405 LA 52 km   Anita Skov Laustsen AL WADI ESTOPA OF TAS OX NORD   10:30:00
406 LA 52 km   Cecilie Pedersen LUNA ISR   10:30:00
407 LA 52 km   Amanda Kristine Dietrich JOLANDA TEAM   10:30:00
408 LA 52 km   Silas Pockendahl Christensen JAMEELA SAFFANAH OX ERD   10:30:00
409 LA 52 km   Rikke kloster Emira Azizah ARK   10:30:00
410 LA 52 km   Ulrika Lönnquist Monsieeur de Mai S   10:30:00
411 LA 52 km   Görel Sigurdson EssENEss S   10:30:00
412 LA 52 km   Liz Forss Easaias S   10:30:00
413 LA 52 km   Mia Lundberg Smokey S   10:30:00
               
              Starttid
501 LB 42 km   Grethe Carstensen PEDRO DE LA ROSA SPR   11:00:00
502 LB 42 km   Helle Carstensen Hansen ZIDAN OX SPR   11:00:00
503 LB 42 km   Lisa Engel Belhage ADYGHEYA OZAL SPR   11:00:00
504 LB 42 km   Camilla Grandahl Frederiksen DD FLETCHER SBGR   11:00:00
505 LB 42 km   Merete Anastasia Schrøder HEAVENS AL SHARIF OX KTR   11:00:00
506 LB 42 km   Heidi Rasmussen ZAID OX HJOR   11:00:00
               
               
               
               
               
               
               
Klasse: 27 km             Starttid
               
1 LC 27 km   Winnie Gerhøj FIGO   ERD 11:20:00
2 LC 27 km   Britta Krag Andersson HEDEGÅRDENS PETER PAN   RKV 11:25:00
3 LC 27 km   Vibeke Enevoldsen WINNING PRINCESS   TEAM 11:25:00
4 LC 27 km   Ida  Marie Jespersen STRØGÅRDENS HOLLY   BAR 11:30:00
5 LC 27 km   Anna Louise Jespersen SILVER   BAR 11:30:00
6 LC 27 km   Camilla Kold-Christensen HEDENS MISS DIOR afmeldt GEK 11:35:00
7 LC 27 km   Jane Boel Larsen ELLEVANGS VICKI   RIR 11:40:00
8 LC 27 km   Inge Broms Shah Cazar ox   RIR 11:40:00
9 LC 27 km   Jessie Soelberg ØSTMARK'S MAC CLAUD   DHR 11:40:00
10 LC 27 km   Gitte Slott mortensen NADI   MBRK 11:45:00
11 LC 27 km   Lone Christensen RAS ANDEKÆR   MBRK 11:45:00
12 LC 27 km   Pernille Prip BAGGEGÅRDENS FREIFRAU   MBRK 11:45:00
13 LC 27 km   Jan  Danvill MØLLEVANGS RUBIN   SKØR 11:50:00
14 LC 27 km   Line Mathisen SAFEEER EL GAMAL OX   ARK 11:50:00
15 LC 27 km   Majken Holten MOSELY'S SILAS   MMR 11:55:00
16 LC 27 km   Mette Schønberg STALD KÖNIGS ENVY ME   MMR 11:55:00
17 LC 27 km   Diana Marie Kofoed LØGTHOLT´S OPAJA   RSR4 12:00:00
18 LC 27 km   Helene Havmøller MILANCIO S   SYR 12:05:00
19 LC 27 km   Jette Bomann Jensen HO-DUK OX   ERD 12:05:00
20 LC 27 km   Rikke Saron ISRAEL   MBRK 12:10:00
21 LC 27 km   Anne Larsen AMAZING STAR   MBRK 12:10:00
22 LC 27 km   Johanna Winther Boserup VICTORIA   NSR 12:20:00
23 LC 27 km   Camilla Rosenø Kjeldsen THEA   NSR 12:20:00
24 LC 27 km   Ditte Månsson KOMET   FUKR 12:25:00
25 LC 27 km   Lonni Bache AKISHOT LILDHOLDT   ISR 12:25:00
26 LC 27 km   Maria Juul Rasmussen MOREMONEY MAGNETO   ISR 12:25:00
27 LC 27 km   Sisse Julie Kampmann Bruun TINNA STÓRADAL   SKØR 12:30:00
28 LC 27 km   Sofie Bredgaard MAX   KAR 12:35:00
29 LC 27 km   Heidi Møller MØLLEGAARDENS CASMIR   SSR 12:40:00
30 LC 27 km   Ann-Rikka Mia Søgaard CHICO DOT DK   MBRK 12:40:00
31 LC 27 km   Heidi Fredsted Jessen WW BIJOU OX   BRK 12:45:00
32 LC 27 km   Amalie Fredsted Jessen Gammelgangs Garp   BRK 12:45:00
               
               
               
Klasse : 15 km             Starttid
               
50 LC15 km   Lena Johansson IMKE   SYR 13:00:00
51 LC15 km   Elisabeth Sørensen SIENNA OX   SØK 13:03:00
52 LC15 km   William Pallesgaard Asmussen BOXIE   KTR 13:05:00
53 LC15 km   Mie Stuhr-Petersen LOTUS   HGS 13:10:00
54 LC15 km   Sofie Stuhr Andersen KENTUCKY HØJGÅRD   EDAL 13:10:00
55 LC15 km   Mette Ebel HØJSTEDS NINETTE   KRK 13:15:00
56 LC15 km   Kirsten Heinrichs CHIPPENDALE   KRK 13:15:00
57 LC15 km   LIsbeth Arredondo BALOO   HJOR 13:20:00
58 LC15 km   Christina Svensen NISHA AF FRØSANGGÅRD   HJOR 13:20:00
66 LC15 km   Karin Bræmer Hoffmann CATINKA DAMGÅRD   HJOR 13:20:00
59 LC15 km   Maria Nerving Jensen ENGGAARDENS LA TEA   HKR 13:25:00
60 LC15 km   Julie Elmelund Skovdrup Sørensen DANBARS LEGACY DK   MSR 13:25:00
61 LC15 km   Daniela Regina isabelle schwarcz NASH COGER afmeldt HOL 13:30:00
62 LC15 km   Daniella Kleemann Bølcko MAGNOLIAS JESSICA afmeldt RVT 13:30:00
65 LC15 km   Klaus Skytte CHILI - Z (RAMONA)   HKR 13:30:00
63 LC15 km   Nynne Blak Christensen LUNDEMARKSGÅRDS COPYRIGHT   VOSK 13:32:00
64 LC15 km   Tine Sabrina Dandanel Nielsen HIGH-LINE DANDANEL   RKVS 13:35:00
67 LC15 km   Rikke Christiansen ROMEO´S CELINE   MBRK 13:35:00
68 LC15 km   Martina Andersen Klaki fra Mølhøjgård   HJOR 13:45:00
69 LC15 km   Charlotte Lange Valur fra Vakurstødum   HJOR 13:45:00
               
               
Holdkonkurrencen:            
Hold 1:  De seje tøser            
1     Sabina Kjær Christensen Errgo ox RIR    
2     Simone  Channe Elene  Ørum AL FAHESH  OX HAS    
3     Rikke kloster Emira Azizah ARK    
4     Camilla Grandahl Frederiksen DD FLETCHER SBGR    
Hold 2:  Time Bandits            
1     Dorthe Egeland BALTAZAR SPR    
2     Lisa Engel Belhage ADYGHEYA OZAL SPR    
3     Merete Anastasia Schrøder HEAVENS AL SHARIF OX KTR    
4     Heidi Rasmussen ZAID OX HJOR    
Hold 3:   Svenskerne            
1     Ulrika Lönnquist Monsieeur de Mai S    
2     Görel Sigurdson EssENEss S    
3     Liz Forss Easaias S    
4     Mia Lundberg Smokey S