Resultatliste

 

Class 1 - CET 1* - 80 km Hästar
9 entries, 9 participants, 5 placerade
 
PlaceRiderHorsePrize money MålgångstidRidtidKm/timPuls
 ClubLineageNoteringar
1 Tonje Danielson Molina's Nikow   16:35:14 05:15:14 15,2 60
       
2 Hanne Haagen Hansen SHARIF   16:54:20 05:34:20 14,4 60
       
3 Amanda Kalmeyer IMROS OX   17:27:28 06:07:28 13,1 56
       
4 Kira Leuenhagen Serij ox   17:48:16 06:28:16 12,4 52
       
5 Inge-Merete Larsen Zameel ox   17:48:31 06:28:31 12,4 64
       
 
6 Anna Sofie Rasmussen Moncered ox   18:16:03 06:56:03 11,5 56
       
7 Merethe Neland FREJA   18:29:00 07:09:00 11,2 60
       
  Annette Sommer DARWIN   Utesluten, sträcka 1      
      udgår på egen begæring
  Rikke Arkesteijn NAIZAAK   Utesluten, sträcka 2      
      Halt VB
 
back to top


Class 2 - MA 80 km Hästar
8 entries, 8 participants, 2 placerade
 
PlaceRiderHorsePrize money MålgångstidRidtidKm/timPuls
 ClubLineageNoteringar
1 Hanne frank FØNIX AF EGENSEVANG   16:45:50 05:55:50 13,5 60
       
2 Inger Pitter Bertelsen NICKE OX   16:54:21 06:04:21 13,2 52
       
 
3 Lotte Hillers S.R. IRINA   17:09:02 06:19:02 12,7 56
       
4 Anne Wejlemand MISS MONEYPENNY   17:46:12 06:56:12 11,5 52
       
5 Görel Sigurdson EssEmEss   18:29:20 07:39:20 10,4 52
       
6 Liz Forss Esaias   18:29:25 07:39:25 10,4 52
       
  Allan H. Paulsen KAZAR OX   Utesluten, sträcka 1      
      Halt HB
  Charlotte Kromann-Rasmussen May-A.Li ox   Utesluten, sträcka 2      
      udgår på egen begæring
 
back to top


Class 3 - LA - 61 km Hästar
9 entries, 9 participants, 3 placerade
 
PlaceRiderHorsePrize money MålgångstidRidtidKm/timPuls
 ClubLineageNoteringar
1 Mia Lundborg Smokey   14:16:48 04:06:48 13,1 56
       
2 Petra Granqvist AR Excellence   14:16:49 04:06:49 13,1 60
       
3 Simone Ørum Al Fahesh   14:34:35 04:24:35 12,2 48
       
 
4 Helle Dupont CEDRAT OX   14:43:25 04:33:25 11,9 56
       
5 Christine Madeleine Byfeldt Kühl AREZZO OX   14:47:26 04:37:26 11,7 52
       
6 Helle Carstensen Hansen ZIDAN OX   14:47:27 04:37:27 11,7 54
       
7 Jessica Holmberg Merengo   15:17:18 05:07:18 10,5 52
       
8 Maria Nordenfelt Hestia   15:17:21 05:07:21 10,5 60
       
  Sabina Kjær Christensen MONTANA   Utesluten, sträcka 1      
      Halt VF
 
back to top


Class 4 - LB - 41 km Hästar
18 entries, 18 participants, 5 placerade
 
PlaceRiderHorsePrize money MålgångstidRidtidKm/timPuls
 ClubLineageNoteringar
1 Eva Oskarsson Lady Saraya   14:11:06 03:01:06 13,6 48
       
2 Jeanet Maud Jensen EL AMIR OX   14:11:07 03:01:07 13,6 44
       
3 Anna Søgaard Hanusova FLASHY CHEX JUNIOR   14:11:26 03:01:26 13,6 56
       
4 Helen Munksø Shams Lucky ox   14:34:40 03:24:40 12,0 56
       
5 Christina Ulrich Pedersen GNÝR KOKHOLM   15:07:11 03:57:11 10,4 52
       
 
6 Cecilie Pedersen LUNA   15:08:55 03:58:55 10,3 52
       
7 Mette Malling THOR   15:10:30 04:00:30 10,2 56
       
8 Berit Kildegaard PYRA H   15:10:31 04:00:31 10,2 52
       
9 Anita Skov Laustsen AL WADI ESTOPA OF TAS OX   15:10:38 04:00:38 10,2 56
       
10 Camilla Skov Extravagant ox   15:16:32 04:06:32 10,0 48
       
11 Marianne Olesen NICOLE BINT MARAS   15:38:49 04:28:49 9,2 52
       
12 Christina Nielsen ONYX   15:38:50 04:28:50 9,2 56
       
13 Dorthe Egeland KONSTANT TEMPO   15:54:57 04:44:57 8,6 60
       
14 Lena Bovhøj FLYING FOX   16:01:05 04:51:05 8,5 52
       
15 Gitte Brændgaard Nielsen HAVREBJERG- GAARD'S RINALDO   16:01:55 04:51:55 8,4 44
       
  Louise Bach Rasmussen KASHMIR   Utesluten, sträcka 1      
      udgået - høj puls
  kate nedergaard MISTER X-RAY   Utesluten, sträcka 1      
      Trukket sig
  Hanne Larsen Portyzant ox   Utesluten, sträcka 2      
      Halt
 
back to top


Class 5 - LC - 26 KM Hästar
32 entries, 32 participants, 8 placerade
 
PlaceRiderHorsePrize money MålgångstidRidtidKm/timPuls
 ClubLineageNoteringar
1 Camilla Kold- Christensen HEDENS MISS DIOR   13:38:35 02:23:35 10,9 44
       
2 Linda Mertz HO-DUK OX   14:49:10 02:39:10 9,8 52
       
3 Christina Sørensen FAREED IBN EL HAKIM   15:08:57 02:43:57 9,5 40
       
4 Gry Albrechtsen Kirkeby's Cassio   13:38:55 02:53:55 9,0 60
       
5 Nadja Finne SK DUNYA OX   14:49:52 02:54:52 8,9 52
       
6 Sarah Stig Sørensen CHILLI OX   14:40:56 02:55:56 8,9 52
       
7 amalie gottschalk sørensen LUCY   15:24:29 02:59:29 8,7 44
       
8 Elisabeth Sørensen SIENNA OX   15:24:32 02:59:32 8,7 52
       
 
9 Jette Bomann Jensen GAUCHO LEO BARS   14:06:10 03:01:10 8,6 52
       
10 Helene Havmøller MILANCIO S   14:06:11 03:01:11 8,6 48
       
11 Anne Marie Nordvig Petersen COBAYO DORNING   15:03:10 03:03:10 8,5 48
       
12 Niels Børup APELL   15:03:12 03:03:12 8,5 60
       
13 Sofie Høffer FAIR STRATUS OX   15:03:16 03:03:16 8,5 44
       
14 Anja Dyrskov WHITEY   14:33:40 03:03:40 8,5 60
       
15 Maria Paepke GANGSTER'S SURPRISE   14:34:05 03:04:05 8,5 52
       
16 Berit Rohde Clausen BALDUR   14:34:06 03:04:06 8,5 60
       
17 Hanne Møller SKUGGI ALSKÆR   14:49:53 03:09:53 8,2 52
       
18 vibeke ellekær ÁKI NØRREMARK   14:49:56 03:09:56 8,2 52
       
19 Maj Beldring Henningsen ÞOKA LØGTVED   14:12:54 03:12:54 8,1 44
       
20 kirsten Roldhave IÐUNN LILLE KILDEHOLM   14:49:48 03:14:48 8,0 52
       
21 Helene Skov GEISLI SDR. VISSING   14:49:49 03:14:49 8,0 56
       
22 Mette Lundberg MADRID OX   14:43:26 03:18:26 7,9 48
       
23 Jette Gade Kock STALD KOCK'S EMILIE   14:43:27 03:18:27 7,9 44
       
24 Mathilde Wiik Jeppesen SHARIE   15:28:54 03:23:54 7,7 48
       
25 Anette Maj Billesbølle TRIPLE A MAJIDAH   15:28:56 03:23:56 7,6 48
       
26 Lena Johansson IMKE   14:38:20 03:43:20 7,0 52
       
  Leif Neland TAMARA   Utesluten, sträcka 1      
      halt hf.
  Isabella Rosenkilde LAPPI STALD BUSKOV   Utesluten, sträcka 1      
      Tillåten max puls är överskriden
  Marianne Dahl ML MAMMONA OX          
       
  Keld Klausen Dahl DUBAI DIVA D. OX          
       
  Jane Boel Larsen ELLEVANGS VICKI   Utesluten, sträcka 1      
      Halt indledende
  Jessie Soleberg Luke Skywalker   Utesluten, sträcka 1      
      Halt indledende
 
back to top


Class 6 - LC - 15 km Hästar
16 entries, 16 participants, 4 placerade
 
PlaceRiderHorsePrize money MålgångstidRidtidKm/timPuls
 ClubLineageNoteringar
1 Steen Harley Andersen ARMANI   14:21:02 01:21:02 11,1 44
       
2 Tina Rooney BJÖRK KRANSMOSE   14:50:27 01:30:27 10,0 52
       
3 Laura Sparving WINTERSTORM ELGHUSETS   15:06:51 01:41:51 8,8 48
       
4 Anna Louise Jespersen SAMANTHA   15:04:10 01:49:10 8,2 52
       
 
5 Denise Mangaard Ljóska   15:35:47 01:50:47 8,1 52
       
6 Ida Marie Jespersen SILVER   15:04:14 01:54:14 7,9 48
       
7 Amalie Jessen Gammelgangs Garp   15:32:35 01:57:35 7,7 48
       
8 Heidi Jessen WW Bijoo ox   15:32:39 01:57:39 7,6 40
       
9 Junno Felsgård Quality Amanda   16:22:35 02:37:35 5,7 44
       
  Kira Skov-Nielsen SELINA          
       
  anna charlotte mørk Svensson CALLE FRØLUNDE          
       
  Pernille Krümmel Krümmel ANNABELL CAHORS          
       
  Karen Gjerstrup Prinsessa fra troldhøj          
       
  Charlotte Douglas Varud fra Nyjaba          
       
  Bente Asmussen Hally Barry          
       
  Anni Blah Donna          
       
 
back to top

 

Equipe - Computer Software