Startliste

International startliste pr. 6 maj

 

Class 1 - CEI 3* - 161  Hästar
6 entries
Domare: Henriette Andersen, ...
Veterinärkommission: Line Skadelund, Jens Kristoffersen, Claudia Zerlich, Piotr Spotanski
 
Start. noRiderHorse
TimeClubLineageHorse no
100 Dorthe Christensen Carpe Diem ox
06:00 Denmark   1
101 Carmen Römer PORSCHE
06:00 Netherlands   2
102 Olaug Espeli CARSTENSEN SMEDSMO ZAFIR
06:00 Norway   3
103 Tonje DANIELSON KAYO
06:00 Norway   4
104 Vibeke EDVARDSEN BLUE KHAMIRA
06:00 Norway   5
105 Susanne NESET AZALA ZERAH
06:00 Norway   6
 
back to top

Class 2 - CEI 2* - 121 km  Hästar
10 entries
 
Start. noRiderHorse
TimeClubLineageHorse no
200 Hanne Haagen HANSEN TS MIRANDA
06:30 Denmark   7
201 Hanne HEIN BOSS
06:30 Denmark   8
202 Johanne HVID LUFAS
06:30 Denmark   9
203 Merethe Neland Freja
06:30 Denmark   10
204 Inger PITTER BERTELSEN, NICKE
06:30 Denmark   11
205 Rita EIESLAND HOLEN KA PIAGET VIRKKU
06:30     12
207 Maria HAGMAN-ERIKSSON MZ MAYMOON
06:30 Sweden   14
208 Anneli OHLÉN TIZCA
06:30 Switzerland   15
209 Beatrice WENDT THALLRICK
06:30 Sweden   16
 
back to top

Class 3 - CEI 1* - 81 km  Hästar
12 entries
 
Start. noRiderHorse
TimeClubLineageHorse no
300 Annette HAURUM BAFUR OX
09:30 Denmark   17
301 Charlotte KROMANN - RASMUSSEN FACAS OX
09:30 Denmark   18
302 Inge-Merete LARSEN CA DONSI OX
09:30 Denmark   19
303 Helen MUNKSOE WISDOMS AL FAHL OX
09:30 Denmark   20
304 Allan PAULSEN BEDOUINSHEIK OX
09:30 Denmark   21
305 Christine PEDERSEN BASTIAN
09:30 Denmark   22
306 Patricia Hass PILBORG KE SPUTNIK OX
09:30 Denmark   23
307 Anna Sofie RASMUSSEN AREZZO OX
09:30 Denmark   24
308 Karen THINGSTRUP LE MANS GUBI
09:30 Denmark   25
310 Charlotte TILLMAN PAMILLJAH
09:30 Sweden   27
311 Amanda Kalmeyer Imros ox
09:30 Denmark   92
 
back to top
Equipe - Computer Software

Nationale startlister pr. 6 maj

 

Klass 4 - Distansritt 81 km  Hästar
4 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
401 Simone Ørum AL FAHESH  OX
09:00 ROR   29
403 Sara Henriksson Anahita
09:00 SWE   94
404 Liv Burdett El McDonald
09:00 SWE   100
 
till toppen

Klass 5 - Distansritt LA - 52 km  Hästar
10 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
500 Tina Bratajka ESMIL REERSTRUP
10:30 KRIK   30
501 Line Mathisen SAFEEER EL GAMAL OX
10:30 ARK - D1   31
502 Ida Von Würden Berg LAS-VEGAS-EM
10:30 ØLR   32
504 Jana Anika Mammen Andersen ELARS OX
10:30 MLR   34
505 Lotte Klitgaard Jespersen KR MARKOMIR OX
10:30 NVR NVE   35
506 Jeanet Maud Jensen EL AMIR OX
10:30 VSRE   36
507 Anita Skov Laustsen AL WADI ESTOPA OF TAS OX
10:30 NORD   37
508 Annette Sommer HEAVENS AL SHARIF OX
10:30 VAS   38
509 Sabina Kjær Christensen MONTANA
10:30 RIR   39
 
till toppen

Klass 6 - Distansritt LB - 43 km  Hästar
13 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
600 Merete Anastasia Schrøder SONDERGARDENS CHARLIE BROWN
11:00 KTR D1   40
601 Eva Hallberg BASTIAN FOLDEN
11:00 FAK   41
602 Anja Dyrskov WHITEY
11:00 SRØ   42
603 Anne Wejlemand AL WAHED ESTOPA OF TAS OX
11:00 ERD   43
604 Helle Dupont CEDRAT OX
11:00 SPR - D1   44
605 Camilla Grandahl Frederiksen DD FLETCHER
11:00 ARK - D1   45
606 kate nedergaard MISTER X-RAY
11:00 SRV   46
607 Dorthe Egeland KONSTANT TEMPO
11:00 SPR - D1   47
608 Anne Marie Nordvig Petersen COBAYO DORNING
11:00 ERD   48
609 camilla  ilg PRINCE MAJEED MALIK OX
11:00 ARK - D1   49
610 Mette Malling THOR
11:00 VOSK   50
611 Berit Kildegaard PYRA H
11:00 VOSK   51
612 Tina Vorbeck ZAID OX
11:00 SRV   52
 
till toppen

Klass 7 - Distansritt LC 1 - 27 km  Hästar
22 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Jane Boel Larsen ELLEVANGS VICKI
13:00 RIR   53
2 Mia Søderberg Clemmensen JUSSI RAIN
13:03 ERD   54
3 Amanda Kristine Dietrich JOLANDA
13:06 DARK   55
4 Maria Paepke GANGSTER'S SURPRISE
13:09 SAR   56
5 Berit Rohde Clausen Sif
13:09 SPR - D1   57
6 Maria Plintic PICASSO (SWB)
13:15 MSR   58
7 Sofie Bredgaard MAX
13:15 KAR   59
8 Amalie Gottschalk Lucy
13:18 SYR   98
9 Elisabeth Sørensen Sienna ox
13:18 SYR   97
10 Jette Gade Kock STALD KOCK'S EMILIE
13:21 MSR   61
11 Mette Lundberg Lundberg MADRID OX
13:21 ROR   60
12 Janni Brosø LYSTHØJGÅRDS CHATEAU
13:27 KRIK   63
13 Helle Daltoft RED ZION OX
13:27 KRIK   62
14 Anne Sofie Nielsen MAJEEDA GADWA OX
13:33 ALS   65
15 Katja Gry Hansen Hansen IT´S MY BLESSING XX
13:33 ALS   64
16 Heidi Kieffer Nakita Sujaki
13:39 HMR   95
17 Tina Rooney BJÖRK KRANSMOSE
13:39 SRØ   66
18 Stine Lucia Ryttergaard FREDENS BANDITTA
13:42 RVV   68
19 Margit Jelstad MONZA´S TICACA
13:42 SRV   67
20 Emilie Rytter HELLERUPHUS CELESTE
13:48 SRV   70
22 Mie Trolle Jacobsen HO-COSMOS FUTURE OX
13:54 ARJ   71
 
till toppen

Klass 8 - Distansritt LC 2 - 15 km  Hästar
23 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
51 majbrit Nielsen Speedy Gonzales
12:00 SVR   75
50 Lena Johansson IMKE
12:00 SVR   74
53 Pernille Feilberg ENEGAARDENS BOTHÉ
12:06 ESRK   76
52 Rikke Saron osaka Steensgård
12:06     93
55 Salli Pedersen Hrafnstjarna fra Trehuse
12:09 HJOR   96
54 mette mau BACCHUS
12:09 NSR   77
72 Julie Winter Borch Prince de la Touffe
12:09     99
57 Sara  Vork Hansen MON AMI BARIZA
12:15 SKØR   79
58 Pernille Stigaard RÖKKVI VORGOD
12:18 ADSK   80
60 Lis Nyegaard NIKIE
12:21 HSDK   91
59 Laura Sparving WINTERSTORM ELGHUSETS
12:21 HSDK   81
62 Trine Rask Dalby BAJERBÆKGÅRDENS CHEAVY
12:27 RIS   82
61 Conny Madvig PITTEGÅRDENS LARGENTINUS
12:27 RIS   83
65 Signe Borup NATTFARADIS NÓRA
12:33     85
64 Christina Ulrich Pedersen GNÝR KOKHOLM
12:33 HJOR   84
63 Maria Brun-Rasmussen SÚLA VINKÆRGÅRD
12:33 HJOR   86
66 Denise Mangaard LJÓSKA BREIÐAVAÐI
12:42 SPR - D1   87
68 Sara Grodal Merope
12:45 HGR   88
67 Sara Rybøl FANNIE HIT ALFA LIND
12:45 HGR   89
69 Anitta Frederiksen SAFHIA
12:51 NRC   90
71 Amalie Fredsted Jessen GAMMELGANGS GARP
12:55 BRK   73
70 Heidi Fredsted Jessen LUWANAYA'S EL MORYA OX
12:55 BRK   72
 
till toppen

Klass 9 - Distansritt Opstaldning  Hästar
21 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Dorthe Christensen Carpe Diem ox
  DEN   1
2 Carmen Römer PORSCHE
  NED   2
3 Olaug Espeli CARSTENSEN SMEDSMO ZAFIR
  NOR   3
4 Tonje DANIELSON KAYO
  NOR   4
5 Vibeke EDVARDSEN BLUE KHAMIRA
  NOR   5
6 Susanne NESET AZALA ZERAH
  NOR   6
7 Hanne Haagen HANSEN TS MIRANDA
  DEN   7
8 Hanne HEIN BOSS
  DEN   8
9 Johanne HVID LUFAS
  DEN   9
10 Merethe Neland Freja
  DEN   10
11 Inger PITTER BERTELSEN, NICKE
  DEN   11
12 Rita EIESLAND HOLEN KA PIAGET VIRKKU
  NOR   12
13 Maria HAGMAN-ERIKSSON MZ MAYMOON
  SWE   14
14 Anneli OHLÉN TIZCA
  SWE   15
15 Beatrice WENDT THALLRICK
  SWE   16
16 Allan PAULSEN BEDOUINSHEIK OX
  DEN   21
17 Christine PEDERSEN BASTIAN
  DEN   22
18 Anna Sofie RASMUSSEN AREZZO OX
  DEN   24
19 Charlotte TILLMAN PAMILLJAH
  SWE   27
20 Annette Sommer HEAVENS AL SHARIF OX
  VAS   38
21 Anitta Frederiksen SAFHIA
  NRC   90
 
till toppen

Klass 10 - Distansritt Strøm/telt  Hästar
2 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
  Lise Christensen SAYYIDA-A- OX
  BORK   28
  Anitta Frederiksen SAFHIA
  NRC   90
 
till toppen
Equipe - Datasystem för ridsport